Sorkkahoitajat

HOX! Uusi sivusto ja päivitämme tänne listaan aktiiviset hoitajat, jos haluat yhteystietosi listalle ole yhteydessä puheenjohtajaan/sihteeriin

Piia Korppi
040 082 5695
ammusalonki@gmail.com
Kymenlaakso, Eteläsuomen Lääni

Janne Lundgren
0505932400
janne.lundgren@saunalahti.fi
Etelä-Suomi

Aleksi Honkola, E & S Honkola
63800 Soini
044 361 8465 
Toimialueena, Etelä-Pohjanmaa, Keski-Pohjanmaa
Pirkanmaa, Keski-Suomi
aleksi.honkola@athosat.fi

Jukka Kangaspusu
61500 Isokyrö 
040 594 5725
Eteläpohjanmaa ja Pohjanmaa

Jouko Laamanen
joukolaamanen@gmail.com
Puh. 0400435310
Toiminta-alue Etelä Karjala, Etelä Savo, Kymenlaakso

Janne Sundberg 
60800 Ilmajoki.
045 651 8562
Toimin lähinnä Etelä – pohjanmaa. 
Pohjanmaa tarvittaessa muuallekkin.

Kalle Jussila
Lestijärvi
Puh. 0407701793
Länsi-Suomen lääni

Mika Kielinen
Kauhava
0503591886
mika.kielinen@gmail.com
Länsi-suomen lääni

Sami Kekäläinen
Tuusniemi
044 327 4868
Toimialue Savo-Karjala

Milla ja Marko Kaikkonen
Kiuruvesi 
0400 324 934
millatikkanen@msn.com
Itä-Suomen lääni, Pohjois-Pohjanmaa

Tuomo Tukiainen
Juankoski
040 527 8379
tuomoatukiainen@gmail.com
Itä-Suomen lääni

Tuomo Pulliainen
0400 550 034
Keski-Savo,Pohjois-Savo,Etelä-Savo,Keski-Suomi,
Itä-Savo ja Päijät-Häme

Mika Juntunen 
Sonkajärvi
0400 175343
Leikkaan Ylä-Savossa ja eteläisessä Kainuussa

Janne Koskela
68220 Karhi(kokkola)
050 331 1382
koskelaja@gmail.com
länsisuomen ja pohjoissuomenlääni

Reijo Jyrkinen  
Monipalvelut Jyrkinen Oy
0400 634651
Pirkanmaa,  Kanta-Häme

Matti Potila
69300 Toholampi
0500 583 081
email. matti.potila@kotinet.com
Alueet Oulun lääni ja Länsi Suomen lääni

Tanja Kemppainen
Siikalatva
045 355 4515
tanja.kemppainen@sorkkahoitajat.fi
Oulun lääni

Jani Somero 
Alavieska 
040 523 7235 
Oulun lääni

Jussi Ylitalo
Tervola
040 513 1929
jussiyli@hotmail.fi
Lapinlääni

Antti Vuolo
Raanujärvi
040 564 3871
antti.vuolo@gmail.com
Lappi

Olli Mäkikauppila
044 048 0041
Sievi Pohjois-pohjanmaa ja keski-pohjanmaa

Erkki Nivala 
Nivala. Alueena Nivala ja ympäristökunnat.  
040 504 1706 
erkki.nivala@kotinet.com 

Juho Siloma, Sorkkajussi Oy
Petäjävesi, Alueena Keski-Suomi ja Pirkanmaa
0400 167 827
sorkkajussioy@gmail.com

Marko Inkinen 
4410 Murole
040 516 1517
markojuhaniinkinen@gmail.com
Töitä teen Juhon kanssa.

Dani Eklund
19600 Hartola 
danieklund@hotmail.com
040 701 7615

Kaisu Parkkinen
0504388120
Kiuruvesi/Kuhmo
Pohjois-Savo, Pohjois-Pohjanmaa, Kainuu

Niko Partanen
0400222391
Kiuruvesi/Kuhmo
Pohjois-Savo, Pohjois-Pohjanmaa, Kainuu

Heidi Rantamäki
0408657511
Janakkala, Kanta-Häme, Etelä-Suomi

Markus Raappana
0445955259
Nivala Pohjois-Pohjanmaa

Matti Hassinen
040 5070496
Keski-Karjala, Pohjois-Karjala 

Heli Gröhn, Hoof Care Finland Oy
Kiuruvesi
040 538 9250
heli@heluna.fi
Pohjois-Savo, Etelä-pohjanmaa, Etelä-savo, Meri-lappi,
Pohjois-karjala, Etelä-karjala

Antti Poutiainen,
Juankoski
044 0599601
antti.92@hotmail.com
Itä-Suomen Lääni

Markkanen Jouko, Metalvet Oy
044 705 4616
Salo
Alueena lounais-suomi, satakunta ja kanta-häme

Rapinoja Ilkka
050 313 9193
Haapajärvi
Pohjois-Pohjanmaa
ilkka.rapinoja@gmail.com

Tarmo Valdonen, Sorkkahoito Valdonen tiimi Oy
Loppi
0400 105 577
tarmo1980@luukku.com
Etelä-Suomi

Petteri Lehvonen
0400 204 331
petteri.lehvonen@gmail.com
Pieksämäki
Itä-Suomi, Päijät-Häme, Keski-Suomi, Kanta-Häme

Marko Vartiainen
0400 410 553
Haapajärvi

Marko Mäkelä
040 529 0583
Karstula

Dani Eklund
040 701 7615
Hartola

Kimmo Karvinen
044 532 1392
karvinenkimmo12@gmail.com
Itä-Suomi, Pohjois-Savo

Timo Sillanpää, Sorkanhoito Mustikki
045 1145985
Hämeenlinna
Pirkanmaa, Satakunta, Häme